İbrahim Kutluay Basketball Academyİbrahim Kutluay Basketball Academyİbrahim Kutluay Basketball Academyİbrahim Kutluay Basketball Academyİbrahim Kutluay Basketball Academyİbrahim Kutluay Basketball Academyİbrahim Kutluay Basketball Academyİbrahim Kutluay Basketball Academyİbrahim Kutluay Basketball Academyİbrahim Kutluay Basketball Academy
 • İbrahim Kutluay Basketball Academy

  İbrahim Kutluay Basketball Academy

 • İbrahim Kutluay Basketball Academy

  add description

 • İbrahim Kutluay Basketball Academy

  add description

 • İbrahim Kutluay Basketball Academy

  add description

 • İbrahim Kutluay Basketball Academy

  add description

 • İbrahim Kutluay Basketball Academy

  add description

 • İbrahim Kutluay Basketball Academy

  add description

 • İbrahim Kutluay Basketball Academy

  add description

 • İbrahim Kutluay Basketball Academy

  add description

 • İbrahim Kutluay Basketball Academy

  add description

ABD Yaz Kampı

AMERİKA YAZ KAMPI (2018 Yaz Kampı,Nisan 2018 tarihinde açıklanacaktır)
22 Temmuz-05 Ağustos
(NBA – Dil Okulu )

 “Basketbol kardeşliktir. Kardeşliğe sen de katıl!”

MVP Amerika yaz kampını ilk kez 2001 yılında düzenlenmiş olup. Özellikle yabancı dil ile eğitim yapan okullarda okuyan sporcularımızın akademik ve sportif gelişmelerine paralel olarak sportif ve akademik vizyonlarına katkı yapmak için organize etmeye başlanmıştır.

Kamp, 10– 17 yaş arası, kız ya da erkek, yurt içinden ya da yurt dışından, İKBA (İbrahim Kutluay Basketball Academy) sporcusu olan ya da olmayan herkese açıktır.

Son 16 yıl içerisinde yapılan 14 kamp dönemine,  150 den fazla sporcu katılmıştır.

Kamp programları, profesyonel NBA coachları tarafından hazırlanmış olup her yaş grubu ve basketbol seviyesinden sporcunun azami fayda sağlayacağı şekilde tasarlanmıştır.

Kamp sonunda sporcuların performansları değerlendirilerek sertifika ve değerlendirme formları sporculara yazılı olarak sunulur ve istenmesi durumunda ailelere Kamp Direktörü tarafından sözlü olarak raporlama yapılır.

Kamp Direktörünün Mesajı

Değerli sporcu ve velilerimiz,

Bu yılki Amerika yaz kamp programımız geçen senelere göre değişen bir içerik göstermektedir. NBA de uzun sürelerdir iş birliği yaptığımız 76 SİXERS basketbol kamplarına katıldıktan sonra Washington DC de Mentora college’de  www.mentora.com  spor ağırlıklı konuşmacıların katılacağı hızlandırılmış eğitim programı planlanmaktadır.

Ayrıca Sporcularımız son derece modern şartlara sahip olan Islandconso da konaklayacaklar www.usislandcondos.com  ve Washington’da müzelere, planlanmış geziler WNBA maçları ve eğlence parkı aktiviteleri ile eşsiz bir Amerika deneyimine ortak olacaklardır. Ayrıca Futbol – Yüzme dallarında da sosyal faaliyetlere katılacak olup ileride planlayabilecekleri Üniversite haytaları için George Town ve Maryland üniversitelerinde oryantasyon turlarına katılacaklardır.

Hem sportif hem kültürel, hemde akademik hayatlarına katkı sağlamayı planladığımız bu yaz kampımızda sizleri geleceğinizi planlamaya ve eğlenmeye davet ediyoruz.

Görüşmek üzere…

Kamp DirektörüKamp Programı
22.7.2018 Amerika’ya Gidiş  İstanbul-Washington Uçuşu & Islandcondo’da konaklama veya İstanbul – New York uçuşu & Otel konaklaması  (Mayıs 2018 de belirlenecek)
23.7.2018 11:00 Kamp Başlangıcı
23-28.07.2017 NBA – Sixer Camp Programı
NBA – Sixer Camp Programı
07:30:00 Rise and shine
08:15:00 Breakfast
All meals are served in our spacious dining hall. Buffet style all-u-can-eat menu. Beverage bar, sandwich bar and salad bar available at each meal. Variety of vegetarian and low-fat options available.
09:15:00 Skill Development
Instructional sessions with our resident coaches and college players include lessons on ball handling, rebounding, passing, offense – with and without the ball, defense – on and off the ball, and of course, shooting. We maintain a camper-staff ratio of 8 to 1 so that each camper gets adequate individual attention.
11:15:00 Morning Activity
Activities include: league games, team practice, one on one, lecture series, individual instruction and free time. During free time campers are encouraged to take advantage of our Olympic-sized swimming pool as well as many other supervised activities at camp.
12:30:00 Lunch
13:15:00 Guest speaker
Guest speakers include Sixers and NBA stars past and present.
14:30:00 League games
Everyone gets an equal amount of playing time in our competitive league play. Campers are placed in divisions based on age and ability.
16:00:00 Afternoon Activity
One of the activities the camper did not participate in during the 11:15 AM activity time
17:30:00 Dinner
18:30:00 Foul Shooting
19:00:00 League Games
21:00:00 Evening Activity
Campers participate in basketball related games and activities in a fun and competitive atmosphere. Nightly contests include Hot Shot, Horse, Shotmania, Hi-5, 2 Ball and much more.
21:45:00 Back to Dorm Rooms
 NBA – Sixer Camp Programı Sonrası
28.7.2018 Kampın bitimini takiben outlet alışverişi ve Washington DC geçiş & www.usislandcondos.com’da konaklama
29.7.2018 Beyaz Saray – Dünya Tarihi ve NASA gezileri
30.7.2018 Six Flags Eğlence Parkı  
31.07.2018 – 03.08.2018   Sabah ESL ( İngilizce eğitimi )  + öğleden sonra Basketbol / Yüzme / Futbol  spor aktiviteleri
4.8.2018 Gün aktivitesi sonrası havaalanına transfer + Washington & İstanbul uçuşu
5.8.2018 İstanbul’a varış

Ulaşım

Amerika içi ulaşım VAN ler ile yapılmaktadır.

Konaklama

NBA kampında konaklama VALEY FORCE Acedemy de yapılacak olup kampın diğer tüm konaklamalar ISLANDCONDO  ( Washington DC )  planlanmaktadır www.sixerscamps.com ve www.usislandcondo.com

Sağlık

Kamp alanlarında sağlık hizmeti verilmek de olup sporcularımıza tarafımızdan seyahat de geçerli olacak sağlık sigortası yaptırılması gerekmektedir. Özel sağlık sigortası olan sporcularımız bu belgelerini kayıt ile beraber tarafımıza sunmaları gerekecektir.

Beslenme

Kamp sırasında beslenme kamp yemekhanesinde açık büfe olarak karşılanmaktadır. Diğer tüm yemekler dışarıda tarafımızdan organize edilmekte olup kamp ücretine dahildir.

Eğitim

76 sixers kampının tüm basketbol eğitim programı NBA tarafından hazırlanmakta olup son derece profesyonel bir çalışma ortamı ile sunulmaktadır. İngilizce eğitimi Mentora College tarafından alınacaktır. Sporcular Washington da ki eğitimleri sırasında Amerikan Üniversiteleri,  George Town, Marylan Universty ile Micheal Phelsp Swim School ve DC United Fotbool Academylerine ziyarette bulunup etkinliklere katılacaklardır.

Güvenlik

Kamp güvenliği özel güvenlik şirketleri tarafından sağlanmaktadır.

İletişim

Tüm sporcuların cep telefonları sportif faaliyetler ve akademik etkinlikler dışında yanlarında olacaktır. Ayrıca kamp koordinatörü seyahat öncesi yapılacak toplantıda her türlü iletişim kaynağının bilgisi aileler ile yazlı olarak paylaşacaktır.

Sporcuların Yanlarına Almaları Gerekenler

Pasaport ve vizelerini takiben spor malzemeleri kıyafetleri ve mayo havlu almaları tavsiye edilir. Kamp alanında ve condo da çamaşır yıkama imkanına sahip olacaklardır.

Geziler

WNBA maçı ( Verizon Center Washington )

Beyaz saray – NASA – Arlington – Dünya Tarihi müzesi – George Town, Maryland Universty ve Six Flags eğlence parkı ile Tysons Corner Mall a geziler düzenlenecektir.

Sıkça Sorulan Sorular

Soru: Kamp ücreti ne kadar?

Cevap: MVP Summer Camp NBA Amerika 2017 katılım bedeli 2.850 $. TL’dir. Ulaşım ücreti, fiyata dahil olmayıp, ödeme yönteminden bağımsız olarak seyahat acentesi ve/ veya internet üzerinden yapacağımız yönlendirme ile sporcumuzun ailesi tarafından temin edilecektir. ( kredi kartı puanları ve miller ile satın alma olanakları vardır )

Soru: Hangi taksit kartlar geçerli? Bu kartlara kaç taksit yapılıyor?

Cevap:
Kamp ücreti USD olarak tahsil edilmektedir. Sunum dosyasında ödeme planları, detayları olarak sunulmuştur. Ön kayıtta ( Vize talep belgesi gelmesi için 1350 $ ) alınacaktır. Bakiye ise seyahat tarihinden 15 gün önce tahsil edilecektir.

Soru: Ücretlere yemekler dahil mi?

Cevap: Faaliyet programındaki her şey ücrete dahildir. ( Extra olarak belirtilenler hariç )

Soru: Kamp başvuruları için son gün ne zaman?

Cevap: Kamp kayıtları, kamp kontenjanı ile sınırlıdır. Kontenjan dolana kadar kayıtlar devam etmektedir.( 25 sporcu için )

Soru: Kaç kişilik odalarda konaklanıyor?

Cevap: 3-4 kişilik otel odaları ve kamp odaların da konaklanıyor.

Soru: Kampa ulaşım nasıl sağlanıyor?

Cevap: Uçak ile Washington, sonraki her türlü ulaşım ÖZEL VAN ler ile karşılanmaktadır.

Soru: Sporcularla iletişim nasıl sağlanıyor?

Cevap: Sporcularda genelde telefon olmasına izin verilmek de ve kamp direktörüne de 7 gün / 24 saat ulaşabilecek her türlü iletişim imkanı sağlanmış olarak bilgiler seyahat öncesi aileler paylaşılmaktadır.

 Soru: Bir coacha kaç sporcu düşüyor?

Cevap: Eğitim programı ve kamp hareket programı 8 sporcuya 1 coach denk gelecek şekilde hazırlanmaktadır.

Soru: Kamp sonunda katılımcılara sertifika ya da katılım belgesi veriliyor mu?

Cevap: Kampın sonunda tüm katılımcılara kamp için özel tasarlanmış madalya ve sertifikalar verilmektedir. NBA sporcu takip platformu ile sportif gelişimleri takip altına alınmaktadır.

Soru: Sporcular kampa gelirken yanlarına neler almalılar?

Cevap: Sporcular kampa gelirken, basketbol ayakkabılarını, çoraplarını, mayolarını, terliklerini, havlularını, günlük kıyafetlerini, dış fırçalarını, diş macunlarını, şampuanlarını, (varsa) düzenli olarak kullandıkları ilaçlarını ve kimliklerini yanlarına almalıdırlar. Sunum dosyasında Amerika ya özel bildirimler Özel olarak belirtilmiştir.

Soru: Sporcular kampa girerken neleri coachlarına bırakmalılar?

Cevap: Pasaportlar kamp sırasında coachlarda durmaktadır. Üzerlerinde ki paraları da coachlara emanet edebilmektedirler.

Facebook
Twitter
YouTube
Instagram